Today: June 22, 2026
June 21, 2026
1 min read

Mașină a luat foc în zona Gării Constanța duminică seara

Duminică seara, 21 iunie, traficul rutier a fost perturbat în zona Gării Constanța, pe strada Theodor Burada, din cauza unui incendiu izbucnit la o mașină. Vehiculul, inscripționat cu denumirea „Polaris”, a luat foc în apropierea gării, ceea ce a condus la blocarea circulației în zonă.

La fața locului au intervenit pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Dobrogea, care au acționat pentru stingerea incendiului. Intervenția a necesitat oprirea temporară a traficului pe strada Theodor Burada, pentru a permite accesul autospecialelor și desfășurarea în condiții de siguranță a operațiunilor.

Din primele informații, nu au fost raportate victime în urma incendiului. Cauza izbucnirii focului nu a fost comunicată oficial până în acest moment. Autoritățile au gestionat situația pentru a restabili circulația cât mai rapid posibil.

Incidentul a generat disconfort participanților la trafic, fiind semnalate blocaje și întârzieri în zona Gării Constanța pe durata intervenției pompierilor. Reprezentanții ISU Dobrogea au fost prezenți la fața locului pentru a asigura măsurile necesare de siguranță și pentru a preveni extinderea incendiului.

Traficul a fost reluat după stingerea focului și înlăturarea mașinii afectate, însă autoritățile recomandă prudență în această zonă, având în vedere aglomerația specifică din apropierea gării.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Story

Netflix lansează serialul thriller „I Will Find You”

Next Story

Liviu Negoiță a revenit în Primăria Cernavodă după detenție

Latest from Blog

Go toTop

Don't Miss

RAJA anunță sistarea apei în zona centrală a Constanței

Regia Autonomă Județeană de Apă (RAJA) a anunțat că va

Mai multe țări din vestul Europei ridică nivelul de alertă pentru caniculă

Mai multe state din vestul Europei au ridicat nivelurile de